Hovězí porážka


Hovězí porážka, prodej hovězího bio masa a ekologický chov. To všechno má svá pevně daná pravidla. Každý statek, který se zabývá bio chovem, musí splňovat přesně daná pravidla a normy. Tak je tomu i u statku Hlinky s.r.o., který má sestaven nový provoz přesně podle posledních norem EU platných od roku 2009.

Pevně daná pravidla má i hovězí porážka. Pokud je hovězí maso z ekologických farem prodáváno jako bio, musí být dobytek poražen na certifikovaných jatkách. Skot v zásadě nesmí dlouho cestovat, kvůli nastávajícímu stresu a tak neexistuje, že by krávy jezdily kamionem po celé Evropě. Dobytek je po celou dobu ve svém přirozeném prostředí a až těsně před porážkou jsou jednotlivě vpouštěna do jatek. Hlavní zásadou je také to, že na sebe nesmí vidět, nesmí být používané elektrické popoháněče. Statek Hlinky s.r.o. Vám zaručuje naprosto bezstresovou porážku skotu!

Ekologičtí zemědělci jsou samozřejmě pravidelně kontrolováni, zdali dodržují všechny stanovené právní předpisy, které se na správné ekologické zemědělství vztahují. Ekologický způsob zemědělství je tak neustále pod přísnou kontrolou. Pokud si tedy kupujete bio maso, máte jistotu, že každá část cesty masa od zemědělce, až po Váš stůl je pod kontrolou. Vždy je také možné dohledat farmu nebo statek, odkud maso pochází i kde bylo poraženo. Takto je to i u statku Hlinky s.r.o. a tak v případě spokojenosti si můžete maso zakoupit přímo u nich, místo v obchodě.

Hovězí bio maso obsahuje mnohem vyšší obsah mastných kyselin v porovnání s konvenčním masem. Obecně je hovězí maso zdrojem kvalitních živočišných bílkovin, vitamínů a minerálů, a tak byste se mu neměli vyhýbat.

Telefon: 723 689 819, e-mail: porazka.hlinky@email.cz