O nás


Statek Hlinky s.r.o., Vám nabízí certifikované biomaso prvotřídní kvality a za příznivé ceny. Kvalita za nízkou cenu, to je něco, co jinde nenajdete. Nejlepší biomaso do Vaší kuchyně je jedině ze statku Hlinky!

Naší specializací je chov skotu, který je chován na zásadně ekologických pastvinách Karlovarské vrchoviny, které se nachází v nadmořských výškách od 550 m. n. m do 750 m. n. m.. Vlastníme 1100 kusů dobytka, kterému je k dispozici až 2000 hektarů pastvin.

Nový provoz na statku Hlinky s.r.o. je postaven podle posledních norem EU, které jsou platné od roku 2009 a tak se nemusíte bát, že by došlo k jejich porušování a případným problémům. Nám můžete důvěřovat. Zárukou kvality našeho Bio-masa je naprosto bezstresová porážka a přirozené zrání masa ve velmi prostorných chladících komorách. Součástí našeho provozu je i produkce kvalitní zvěřiny z okolních mysliveckých honiteb.

Základem pro výrobu masa jsou plemena masného skotu Aberdeen Angus a Limousine.

Aberdeen Angus je ušlechtilé plemeno, plášťově černé a bezrohé. Jeho maso je jemné vláknité a křehké, a díky jedinečné vlastnosti mramorování, kdy se ukládá tuk do svaloviny, je maso šťavnaté s typickou chutí. Skot plemena Limousine má plášťovou červenou až plavou barvu a jeho maso má vynikající zmasilost a kvalitu masa. Toto plemeno je určeno pro chovatele s vynikajícím vztahem ke zvířatům, což je přesně statek Hlinky s.r.o.

Pakliže nás chcete navštívit, můžete návštěvu uskutečnit každý čtvrtek od 14:00 do 17:00. Naleznete nás na adrese Hlinky – Dražov 136, 360 01 Stanovice. Pro více informací pište na e-mail porazka.hlinky@email.cz, nebo volejte na telefonní číslo 723 689 819.

Telefon: 723 689 819, e-mail: porazka.hlinky@email.cz